Історія школи

Перша українська школа з’явилась на території селища Батьово в 1945р. з встановленням радянської влади. Це була школа-інтернат, в якій здобували освіту діти селища та навколишніх населених пунктів: Данилівка, Горонглаб, Нове Батьово, Нова Бовтрадь, Свобода. Першим директором був Бушко І.М. Серед вчителів школи були приїжджі дружини прикордонників, які проживали в селі. Навчання велося в будівлі парафії, відібраної від угорської громади, а в приміщені сучасної амбулаторії колись був гуртожиток для доїжджаючих дітей.

В 1954р. школу було перенесено в с.Свобода, а при місцевій угорській середній школі були відкриті початкові класи з російською мовою навчання. Серед перших вчителів були Бийреш Е.Ф. З 1984р. навчання російською мовою було продовжено

в 5 – 9-х класах. Кількість учнів зростала і в школі не хватало приміщень, початкові класи займалися в приміщені музичної школи.

В 1996р. було вирішено заснувати Батьовську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів.  На прохання батьків та вчителів школи мовою навчання стала українська, тільки випускний 9-й клас завершував навчання російською мовою. Школа була розташована в будівлі дитячого садочка, зданого в експлуатацію в 1986 році.

На святі відкриття та освячення школи виступили  –  Туба Віра Тихонівна (директор школи), Попович Марія Степанівна (завуч), Феделеш Марія Василівна (педагог-організатор), Русинко Михайло Михайлович (начальник митного пункту перетину кордону «Косини» – спонсор школи). Освячення провів отець Михаїл (Алмашій Михайло).

В 2000р. було проведено реорганізацію і створено загальноосвітню школу-сад

І-ІІ ступенів і передано її на баланс селищної ради. В цьому ж році почала працювати одна група садочку, а вже в 2010р. три групи (дві – українські, одна – угорська).

В 2008р. новим директором школи стала Ковач Ярослава Іржівна.

Відповідно розпорядження голови райдержадміністрації та наказу відділу освіти від 21.03.2011р. з 1 квітня 2011р. відкрито четверту – ясельну групу садочку. З 2011р. навчально-виховний заклад переведено на баланс відділу освіти.

Загальна кількість працівників НВК в 2017-2018 н.р. – 45 чоловік. Педагогічний колектив – 27 (18 вчителів, 8 вихователів садка та 1 муз. керівник) та 18 чол. обслуговуючий персонал.

Члени педагогічного колективу мають різні кваліфікаційні категорії:

-         з категорією «спеціаліст вищої категорії» - 9 вчителів;

-         з категорією «спеціаліст першої категорії» - 4 педагоги;

-         з категорією «спеціаліст другої категорії» -  1 вчитель;

-         з категорією «спеціаліст» - 9 педагогів

Мають педагогічні звання:

-         «Вчитель методист» - 1 вчитель (Петренко Т.В.);

-         «Старший вчитель» - 5 вчителів (Феделеш М.В., Туба В.Т., Ковач Т.В.,

Дьордяк Л.В., Рудько О.М.).

Нагороджені значком «Відмінник освіти» - 2 вчителів (Туба В.Т., Феделеш М.В.).

У 2017 – 2018 н.р. у школі навчається 144 учнів:

- 1 – 4 класах  -  67 учнів;

-  5 – 9 класах  -  77 учнів.

У школі є 10 класних приміщень, клас інформатики (відкритий в школі в 2010р.), бібліотека, актовий і спортивний зали, кухня, їдальня, спальня кімната для учнів першого класу, музичний та спортивний зал для вихованців садка. У садочку виховується 78 дітей у 4 групах.